חבורה בין חולות ופרדסים – יצחק נוי

 

הוצאה: יוסף שרברק

שנת הוצאה:  1968

ben_holot"בין חולות-הים הזהובים ובין הפרדסים הירוקים חבוי הכפר הקטן שלנו. אל משטחי החול האלה היינו אנו, ילדי הכפר, רצים בכל הזדמנות. כדאי שתדעו כי במושב יש המון הזדמנויות לעבור הרפתקאות:
הייתה גבעת החול, שעל מדרונה התגלגלנו במהירות עצומה למטה. והיו בתי-האריזה בפרדסים, עם קרונית ופסים~ והיו גפנים ותאנים ושאר מטעי פרי, והיו עוד הרבה דברים, שעליהם תקראו בספר הזה".
אוירה רעננה וקסומה של ימי ילדות בכפר עולה מבין דפי הספר הזה. ילדי המושב – פרועי בלורית, יחפי-רגליים ושוחרי הרפתקאות. הסיפורים שודרו בשעתם ב"פינת הילד" של 'קול-ישראל', ונתחבבו ביותר על המוני המאזינים הצעירים; הם מוגשים עתה לקורא הצעיר, מכונסים ומעוטרים בציוריה רבי ההבעה של תרצה

 


 

הצריף הישן של גבעת הבוסתן – יצחק נוי

 

הוצאה: ש.זק

שנת הוצאה:  1970

ha_tsrif_hayashanהצריף הישן של גבעת הבוסתן כבר איננו. העץ התפורר ולא נותר ממנו אל מסמרים חלודים שנשרו אל בריכת המים הקטנה שמעליה ניצב – נשען על שתי קורות פלדה וגם הבוסתן לא שרד.
שרדה השקמה הגדולה שהצלה על הצריף שבראש הגבעה והיום היא נשקפת אל צומת עין הקורא. הצומת הגדול במדינה. הוא כל כך גדול שאינו שומע קולות עבר אבל אני שומע בכל פעם שאני נוסע בו בדרכי לירושלים או לתל אביב וגם אתם תוכלו לשמוע אם תקראו בספר.
מי שרוצה, מי שבאמת רוצה, תוך כדי קריאה בספר יכול לשמוע זיכרונות. באמת!

 

 

 

 


 

גבעת האיריסים השחורים – יצחק נוי

 

הוצאה: כתר

שנת הוצאה:  1982

givat_irusimגבעת האיריסים השחורים" הוא סיפור אהבתם המיוסרת של יפתח נוילנד, הנער מן המושב, וסוזי אזולאי, הנערה מן המעברה הסמוכה. הסיפור מתרחש בשנותיה הראשונות של המדינה – שנות העלייה ההמונית. עלילותיהם של ילדי המושב ושל ילדי המעברה, וכמובן, המושב ואנשיו, משמשים רקע לאהבתם של סוזי ויפתח. שני האוהבים הצעירים, המסמלים את מפגש התרבויות הגורלי בישראל הצעירה, הם קורבנותיה של תקופה רבת – תלאות, שהמבוכה והניכור שולטים בה. פרקי הספר המרתק שודרו לאחרונה ב"קול – ישראל", בתכניות לבני הנעורים: הסדרה זכתה להערצה בקרב המאזינים הצעירים.

 

 

 


 

 

רון וג'ודי – יצחק נוי

 

הוצאה: כתר

שנת הוצאה:  1985

ron_ve_judyרון וג`ודי הוא סיפור שאין בו גיבורים; רק בני אדם המרבים לשגות ולהתמסר לחולשותיהם. זהו סיפור אהבה המתפתחת בין נער ישראלי, רון בן ששת, הנקלע לעיר בוסטון שבארצות הברית ובין ג`ודי פרידלנדר, נערה יהודיה ילידת העיר – נערה שיש לה הכל ובעצם אין לה כלום. העלילה משתרעת על פני שלוש שנים, המגיעות לסיומן האכזרי עם פרוץ מלחמת ששת הימים. כספריו האחרים של יצחק נוי שודרו גם פרקי הספר הזה בקול ישראל, בתכנית לבני הנעורים, וזכו להצלחה גדולה..

 

 

 

 


 

 

אור ואלכסנדרה – יצחק נוי

 

הוצאה: כתר

שנת הוצאה:  1987

orandALexandarאור אינו ילד נחמד במיוחד; לפעמים הוא אפילו כמעט רשע. ומדוע לא – האם מפני שהוא "עוור" אסור לו להיות "לא-נחמד" ברגעים של רוגזה? האם זו "זכות" השמורה לילדים שרואים? והלא בין ילדים שרואים יש ילדים נחמדים ויש ילדים נחמדים הרבה פחות, ומדוע יהיו ילדים עוורים שונים מילדים רואים? חוץ מזה, הסיפור שלפניכם רחוק מלהיות סיפור עצוב, והסיום שלו שמח ממש. כשתקראו בספר תבינו מדוע.

 

 

 

 


 

 

4 ימים על הנהר – יצחק נוי

 

הוצאה: כתר

שנת הוצאה:  1989

4daysontheriverזלמן, הנער החולמני בסיפור, אינו שבע רצון משמו ואינו שבע רצון מאביו. שניהם זקנים מדי לטעמו, מסתוריים ומביכים עד בלי די. הוא היה משנה את שניהם לו היה הדבר בידו, ומכל מקום היה משתדל לתהות על קנקנם אילו נתנה לו ההזדמנות.

הוא זוכה בה בהיסח הדעת, ובתוך ארבעה ימים, שיהיו לארבעת הימים המופלאים של חייו, הוא לומד להכיר את אביו ודם את שמו. בתוך כל נהייה הנער שלם יותר עם עצמו ועם סביבתו, בטוח ומפויס. בסיפור שלפניכם האמת רבה מן הדמיון וברוב הפעמים גם עולה עליו. כשתקראו בספר – תבינו מדוע..

 

 

 


 

 

המסמר הארון – יצחק נוי

 

הוצאה: הקיבוץ המאוחד

שנת הוצאה:  1992

 

masmerיצחק נוי גר בבית הישן שבו נולד. לפני שנים היה הבית מוקף פרדסים לוחשי סודות. בינתיים נעלמו הפרדסים הגדולים, תחתיהם הופיעו בניינים גבוהים, ההולכים וסוגרים על המושב הקטן. ב"המסמר האחרון" חוזר הסופר ומפגיש אותנו עם יפתח, גיבור ספרו "גבעת האיריסים השחורים", הנאלץ עתה לעקור את הפרדס שניטע בידי אביו. אך גיבורו הראשי של הסיפור הוא אילן, בנו, ילד יוצא דופן המנסה לבטל את העקירה הבלתי נמנעת..

 

 

 

 

 


 

 

אגדת דג החול ושלושת הצבים –  יצחק נוי

 

הוצאה: תמוז-מודן

3turtles(1)לפני שהיו לנו כבישים – היו דרכי חול. כשהחול היה עמוק מאוד, הייתה דרך החול לנחל לוהט ובו דגים נשכנים שהיו……
לפני שהיה לנו חדר שירותים בבית – היה לנו בית שימוש למטה בחצר: בור באדמה ומעליו לוח-עץ הדוקר בטוסיק. בלילות החושך הסתתרה בבור מפלצת שהייתה…..
וביום הסתובבו במושב אנשים ומספרים מסתוריים מצוירים על ידיהם.
ובכניסה למושבה ישב הברון וחילק סוכריות לילדים, ואולי לא היה הברון אלא…..
תצטרכו לקרוא בספר הזה כדי לפתור את התעלומות האלה.
שנת הוצאה:  1988

 

 

 


 

 

המערה של חמי – יצחק נוי

 

הוצאה: עמיחי

שנת הוצאה:  2001

meara_shel_hemiספרו של יצחק נוי מספר את סיפורו של חמי – נער אשר מכנה עצמו "עבריין" – על כל תעלוליו, תחבולותיו, מעשי המרמה והגניבה שלו, ועל כל אלו טרם נפתח לו תיק במשטרה. בשל זריזותו, לא הצליחו להוכיח שהוא האחראי להם.  הסיפור מתרחשת באחת המושבות הותיקות בארץ והספר פותח לפני הקוראים שער לצורת חיים שאינה מוכרת לכל.